Tymoteusz Rogalewski
Start
ISP HOWTO
Projekty PHP
Ja Jestem... głównie programistą - choć w życiu miałem przyjemność sprawdzenia swoich zdolności oraz sił także w nieco innych dziedzinach. Stolarka - kuchnie i zabudowy wnękowe na wymiar. Prace wykończeniowe - sucha zabudowa, wykańczanie łazienek, zmiany aranżacji hydrauliki, elektryki.  Budownictwo - zbudowałem dom w technologii szkieletowej wg. własnego projektu technicznego, całoroczny - i wykonany od stropopodłogi po kalenicę za pomocą dwóch rąk... włącznie z pełną wykończeniówką na zewnątrz i wewnątrz.

Spróbowałem sił i zdolności też. Przekonałem się tym samym także, że mam tylko dwie ręce i jeden mózg oraz ich możliwości - przeciążyłem się i fizycznie i umysłowo lądując na przymusowym urlopie - ale w sumie się cieszę, bo dzięki temu wszystkiemu przeżyłem fajne chwile, poznałem wspaniałych ludzi i nauczyłem się nowych rzeczy...m.in. o sobie samym, albo i głównie o sobie samym. Po resecie wszystko zaczęło się od nowa i na nowo. Każdy dzień jest nowym dniem i innym od poprzedniego. Nie ma już przeszłości, nie ma dnia poprzedniego. Jest tylko teraźniejszość i otwarta przyszłość.

Aktualnie uwagę swoją w skupiam w Informatyce - czyli tam, gdzie się wszystko zaczęło. Administruję systemami informatycznymi oraz tworzę oprogramowanie dla firm ISP.

Administracja - opiekuję się serwerami hostingowymi WWW, MAIL, SQL oraz routerami BGP, OSP, DHCP, NAT, Firewall, przy zastosowaniu systemów Linux oraz sprzętu sieciowego aktywnego Cisco, Huawei, DCN, Edge-Core, usługi sieciowe Ethernet, GPON, IPTV.

Programowanie - tworzę aplikacje oparte o technologie PHP, AJAX, MySQL do obsługi klientów, automatycznej konfiguracji urządzeń sieciowych, raportowania sprzedaży, windykacji oraz komunikacji z systemami bankowymi, księgowymi. Tworzone przeze mnie aplikacje mają główny cel - usprawnić i ułatwić procesy, które zajmują zazwyczaj dużo czasu i powielane każdego dnia stają się nudne. Aplikacje posiadają dostęp z dowolnego miejsca poprzez interfejs WWW, oraz dzięki możliwości CSS, AJAX dają pełny dostęp także z urządzeń mobilnych, a wdrażane z dnia na dzień nowe funkcje umożliwiają technikom i instalatorom w coraz większym zakresie wykonywać swoją pracę bez konieczności uruchamiania laptopów, co poprawia ich wydajność oraz daje większy komfort w krytycznych sytuacjach.

Życie prywatne nie mniej bogate, chociaż nie łatwo o nim pisać w świecie, w którym prywatność została schowana za plecy ludzi pod przykrywką ochrony danych osobowych, którzy to...może dlatego nie widzą jej, gdyż oczy mają...z przodu.

Piękna żona, trójka dzieci, pies, kot, dom, dwa samochody, rowery, telefony, kredyty, leasing i wiele wiele innych ciekawostek :)

Życie niefizyczne zawsze było, lecz od nie dawna staje się jasne, widoczne i zrozumiałe. Kilka lat temu miałem przyjemność poznania medytacji, inicjacji m.in. Reiki oraz wielu zabiegów i autozabiegów energetycznych. Posmakowanie stanu nirwany, dotknięcie własnej podświadomości, usłyszenie nadświadomości i ujrzenie czegoś, co można nazwać kolorami dla osoby, która...kolorów nie widzi.

Całokształat doświadczeń pokazał mi, czym jestem, czy nie jestem, co potrafię, czego nie potrafię i dlaczego tak jest. Nauczył mnie...a raczej uczy każdego dnia - jak żyć z własnymi wadami, czym one są i...po co są. Gdyby nie one, to nie było by mnie - byłby ktoś inny.

Kto wymyślił ten Świat (cały wszechświat, ale nie tylko ten fizyczny) - jest po prostu Boski :)


Ja Jestem... to mój aktualny stan świadomości.